BRUNTÁL | VII. International beach dance cup se konal v maďarském Siofoku 27. a 28. srpna. A bruntálské Stonožky přivezly osm zlatých, třináct stříbrných a sedm bronzových medailí.

Foto: MěÚ Bruntál

Po delší pauze vyjeli tanečníci bruntálské Stonožky opět do světa a prokázali, že jsou ve vynikající formě. Do soutěže bylo za Stonožku přihlášeno 51 choreografií v kategorii mini, děti I, děti II, junioři I, junioři II, v tanečních disciplínách – contemporary, jazz, show, pom pon a hip hop.

Soutěžilo se v sólech, duetech, malých skupinách do 8 tanečníků a ve velkých skupinách do 16 tanečníků. Zúčastněné státy byly: Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Česká republika, Slovensko, Bulharsko a Chorvatsko.

Soutěž trvala celkem 2 dny od rána do noci a bruntaláčci se rozhodně neztratili. Více než polovina choreografií stála na bedně a další choreografie se vyhřívaly na příčkách ve finále. Některá finále patřila bezvýhradně Stonožce – především jazz dance. Tady jsme opravdu elitou a téměř žádný jiný tanečník se mezi nás neprobojoval. Nejcennějším titulem se však může pyšnit Vojtěch Kolda, který získal ocenění „Nejlepší tanečník šampionátu“.

Ve sportovní hale v Siofoku bylo neskutečné lepivé vedro a výkon, jaký podali naši tanečníci, zvyklí na úplně jiné klimatické podmínky, byl obdivuhodný. Kostýmy na sebe natahovali až ve chvíli nástupu na taneční parket a vypila se snad celá cisterna nápojů.

Velký dík za skvělou reprezentaci města Bruntálu i ČR patří trenérce Tamaře Vlachynské a těmto tanečníkům: Vojtěch Kolda, Karolína Králová, Anna Mikulková, Eliška Musilová, Kristýna Vašíčková, Simona Zavřelová, Kristýna Fojtíková, Kateřina Divišová, Karolína Valová, Natálie Pohanělová, Erin Javůrková, Ema Wenzelová, Nela Janková, Veronika Vašková a Vendula Bernátková. Tamara Valchynská.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál

Foto: MěÚ Bruntál