BRUNTÁL | Do fantastických světů klientů sociálně terapeutických dílen organizace Sagapo zve nová venkovní výstava v panelech na Fügnerově ulici. Zahájena byla ve středu 25. října.

Foto: MěÚ Bruntál

„Za každým obrazem se skrývá příběh. Dlouho dobu byly náčrty uživatelů brány jako samozřejmost a ponechávány bez povšimnutí. S příchodem nového člena týmu Julie Kubové se všechny tyto zvířata a postavičky naplnily barvami a fantazie dostala volný průchod,“ řekla k výstavě Monika Tóthová z organizace Sagapo a doplnila: „Často ani my sami nedokážeme určit, jaké zvíře je na obrazu ztvárněno. A v tom je to kouzlo. Každý na něm může vidět něco jiného, něco svého.“

Sociálně terapeutické dílny jsou službou příspěvkové organizace Sagapo. Financována je z projektu Podpory služeb sociální prevence 2022+. Využívá ji 56 klientů. Jejich výrobky jsou k vidění také v obchůdku, jenž je součástí zařízení na Uhlířské ulici.

„Jsme velice rádi, že v našem městě působí sociální služba Sagapo, kterou město každoročně podporuje a jejíž součástí jsou sociálně terapeutické dílny, kde se klienti s mentálním postižením věnují výtvarným činnostem a dalším kreativním aktivitám. Na dnešní výstavě můžeme vidět, že ve spolupráci se svými opatrovníky jsou schopni vytvořit moc krásná a zajímavá díla,“ konstatoval místostarosta města Bruntálu Radek Zatloukal, který výstavu na Fügnerově ulici zahájil.

Zdroj: MěÚ Bruntál