BRUNTÁL | Chvíli před čtrnáctou hodinou 2. června 2021 řídil jednapadesátiletý letý muž z Bruntálska motocykl značky Yamaha YZF-R1 po ulici Rýmařovské v Bruntále, a to ve směru na Rýmařov, přičemž po vyjetí z pravotočivé zatáčky před křižovatkou s ulicí Příčná se podle jeho slov lekl vyjíždějícího nákladního auta značky Volvo a prudce zabrzdil.

Foto: Facebook – Michal Škopik

„Jednapadesátiletý pacient, byl ošetřován posádkou RZP a LZS. Byl při vědomí, měl poranění v oblasti zad/páteře a horní končetiny. Byl uložen do vakuové matrace a zajištěn krčním límcem. Nitrožilně podány léky, infusní roztok a následně byl transportován vrtulníkem do FN Ostrava,” sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Třiapadesátiletý řidič nákladního motorového vozidla tovární značky Volvo z Bruntálu právě dokončil odbočení z ulice Příčné na ulici Rýmařovskou a chtěl pokračovat ve směru jízdy do centra města. Na vzniklou situaci motocyklista prudce zabrzdil, dostal smyk a upadl na zem. Setrvačností motocykl pokračoval po vozovce do protisměru, kde narazil do levé zadní nápravy nákladního automobilu, od kterého se odrazil a narazil do motocyklisty,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 210 tisíc korun. „Orientační dechové zkoušky vyzněly u osobou účastníků kolizní situace v dopravě negativně. Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” sdělil závěrem Černohorský.

 

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.