BRUNTÁLSKO | K vážné dopravní nehodě vyjížděli, v pátek 22. května, záchranáři ZZS MSK na Bruntálsku. Po půl páté odpoledne přijali informaci o střetu motocyklisty s automobilem poblíž obce Václavov u Bruntálu. Na místo vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Bruntálu a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Pětadvacetiletý muž byl po kolizi v bezvědomí a bezdeší. První pomoc mu začali poskytovat svědkové nehody a následně hasiči. Posádka ZZS pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Zasahující lékař u postiženého zjistil poranění hlavy, hrudníku, horních i dolních končetin. Přednemocniční neodkladná péče záchranářů nevedla k úspěchu a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt pacienta, poranění se ukázala být neslučitelná se životem,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Přibližně třicet minut po šestnácté hodině  22. května 2020 řídil pětadvacetiletý muž z Bruntálska svůj motocykl značky Honda 1000 ve směru od Bruntálu k obci Václavov, přičemž po jízdě v delším přímém směru začal v klesání najíždět do táhlé pravotočivé zatáčky, z dosud přesně neustanovených příčin však upadl na zem, sunul se po vozovce z pravého jízdního pruhu do levého, kde právě jelo v protisměru osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Superb, jeho 68letý řidič z Bruntálska již nestačil na vzniklou kolizní situaci v dopravě zareagovat a narazil jak do těla muže, tak i do motocyklu,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Motocyklista utrpěl při střetu zranění neslučitelná s životem a na místě zemřel. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 300 tisíc korun.

„Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče osobního automobilu negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva a odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných a psychotropních látek či jedů (návykových látek). V místě dopravní nehody byl po dobu řádného zadokumentování proveden odklon dopravy a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a ze strany bruntálských kriminalistů,” sdělil dále Černohorský.

V této souvislosti policejní komisař na bruntálském telefonním čísle 974 731 337 rád přijme jakákoli svědectví k této tragické nehodě, a to převážně informace přímých svědků. Žádaná jsou tedy různá svědectví k bezprostřední situaci před dopravní nehodou a k jízdě daného motocyklisty v úseku mezi Bruntálem a obcí Václavov. Za tyto sdělené skutečnosti policisté děkují a toto lze rovněž telefonicky uvést na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.