DVORCE | Patnáct minut po deváté hodině 14. srpna 2019 řídil třiatřicetiletý muž z Teplic osobní auto značky Škoda a na parkovišti před budovou pošty a prodejny potravin na ulici Opavské v obci Dvorce při couvání přehlédl o francouzské holi jdoucí osmaosmdesátiletou místní ženu a narazil do ní.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Chodkyně po střetu upadla na vozovku a způsobila si zranění těžšího charakteru s nutností lékařského vyšetření, ošetření a hospitalizace v krnovské nemocnici. Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech účastníků kolizní situace negativně,” sdělil mluvčí opavské policie René Černohorský.

„K hmotné škodě na majetku nedošlo a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále, a to v úzké spolupráci s jejich bruntálskými kriminalisty. V dané záležitosti je totiž důvodné podezření, že se shora uvedený třiatřicetiletý muž mohl dopustit přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,”sdělil závěrem Černohorský.