BRUNTÁL | V bruntálském Senior Pointu jsou stále k dostání detektory kouře a plynu a takzvané IN.F.Obálky do lednice. Zájemci si je mohou vyzvednout zdarma každé úterý od 8 do 16:30 hodin v kanceláři na náměstí Míru v Bruntále.

Foto: MSK

Detektory kouře a plynu jsou malé krabičky na baterky, které se nemusí nikam připevňovat. Stačí je položit na stůl do místnosti, kde mají hlídat. IN.F.Obálky jsou plastové kapsy s formulářem. Do něj by měl senior napsat osobní údaje a informace o svém zdravotním stavu, lécích, které užívá, a uvést kontakt na blízké osoby. Kapsa by měla být schovaná v lednici, kde ji v případě potíží nebo nebezpečí najdou záchranáři. Informace jim mohou pomoci efektivně zasáhnout.

 

Na detektory i IN.F.Obálky mají zdarma nárok senioři starší 65 let. Při převzetí musí prokázat věk a také bydliště v Moravskoslezském kraji.

 

Senior Point v Bruntále funguje již sedmým rokem. Senioři sem mohou zajít pro pomoc, pro radu nebo si jen popovídat s vrstevníky. Mohou přijít s dotazem z oblasti práva nebo sociálního systému či bezpečnosti a prevence. Kontaktní místo také poskytuje bezplatný přístup na internet, informační materiály partnerů, nabídku volnočasových aktivit a podobně.

 

Kancelář je v provozu jednou týdně, v úterý od 8.00 do 16.30 hodin. Sídlí na náměstí Míru č. 4 (nad prodejnou s oděvy).

Zdroj: MěÚ Bruntál