BRUNTÁL | Stav části budovy bruntálské polikliniky není dobrý, budova chátrá z venku i zevnitř a lékaři ji postupně opouští. Kritika města Bruntálu, ale není na místě. Jde o část objektu, který patří soukromému vlastníkovi. Dlouhodobá snaha města o nápravu je marná.

Foto: MěÚ Bruntál

Město Bruntál je vlastníkem většiny budovy bruntálské polikliniky, část s původní omítkou a venkovním schodištěm, kde dříve sídlila lékárna, patří společnosti LEMAK s.r.o.  Ta byla již několikrát požádána o spolupráci a nápravu. Marně. Město dokonce nabízelo odkup této části budovy. Podmínky nastavené vlastníkem jsou ale pro město neakceptovatelné. Po vypracování znaleckého posudku a zvážení technického stavu, nabídlo vloni na podzim město Bruntál za objekt společnosti LEMAK s. r.o. 5 milionů korun. „Po konzultaci s novým jednatelem vám sdělujeme, že v tuto chvíli na vaši nabídku nebudeme dále reagovat,” vyjádřil se k nabídce realitní makléř Jiří Pospíšil, který vlastníka objektu zastupuje.

Budovu začínají opouštět nájemníci. Na přelomu roku se například přestěhovala lékárna společnosti AGEL a. s. „Provozovatel lékárny se nedohodl na podmínkách k pokračování nájemního vztahu, proto Nemocnice AGEL Podhorská se souhlasem Města Bruntál našli adekvátní prostory pro stávající umístění lékárny v objektu nemocnice. Umístění lékárny je pro klienty bezbariérově dostupné a přímo v dosahu od hlavní vchodu,“ uvedla mluvčí společnosti  AGEL a. s.  Gabriela Lefenda. Trpělivost došla i některým lékařům, kteří se přestěhovali do prostor soukromých vlastníků v jiných částech města. K situaci se ale nechtějí vyjadřovat. V příštích měsících najde část lékařů nové působiště v objektu bývalé pojišťovny na Jesenické ulici.

„Chápu občany, že nejsou s tímto stavem a vůbec stěhováním lékařů do jiných prostor spokojeni, ale na město Bruntál útočí nespravedlivě. Děláme v této věci maximum. Jestliže vlastník v dohledné budoucnosti předloží podmínky, které budou pro město akceptovatelné. Rádi učiníme vše proto, aby se stavebně technický stav nemovitosti minimálně zlepšil a byl opět k dispozici pro lékařské využití,“ konstatoval starosta města Bruntálu Martin Henč.

Foto: MěÚ Bruntál