BRUNTÁL | Dubnová výzva 10 000 kroků má své vítěze. Město Bruntál skončilo na 2. místě. Bruntálští chodci našlapali bezmála 24 tisíc kilometrů.

Foto: Facebook Město Bruntál – město mezi horami a vodou

Opravdu aktivní duben letos zažili ti, kteří se přihlásili do projektu 10 000 kroků. Během měsíce spolu zápolila města, soutěžily týmy a soupeřili jednotlivci. Cílem bylo během 30 dnů prostřednictvím chůze, nebo běhu, získat co nejvíce bodů. A čím horší BMI, tím více bodů za každý zdolaný kilometr jednotlivec získal.

Bruntál podpořilo devadesát aktivních chodců. Někteří šli do výzvy sami za sebe, jiní byli členy týmů. Svými kroky se zasloužili o skvělý výsledek a díky nim se, mezi třiceti městy z celé republiky, Bruntál umístil jako druhý.

Současně s republikovou výzvou probíhala také bruntálská soutěž o ceny. Jasným vítězem zdejšího klání se stal 84letý Zdeněk Nečas, který za měsíc ušel přes 164 kilometrů a získal cenu nejstaršího chodce. V kategorii nejaktivnějších maminek s kočárkem zvítězila Iva Fidlerová. Jako tým vyhráli bruntálskou výzvu Poutníci.

Zde jsou výsledky nejlepších účastníků v kategorii žen: 1. Čiperka – 753.56 bodů, 770,61 km; 2. Vendulka – 600.47 bodů, 412,48 km; 3. Dadulli – 599.82 bodů, 739,50 km. A zde jsou nejvýkonnější chodci mezi muži: 1. R. Gryga – 390.34 bodů, 917,60 km; 2. P. Marek – 360.74 bodů, 527,60 km; 3. Hamoun – 328.94 bodů, 272,20 km.

„Musím zdůraznit, že jsem nadšená, jak se lidé připojili a s jakou vervou se do pohybu pustili. Počasí nám nepřálo, náš terén je hornatý, a přesto se chodilo, běhalo, a hlavně byla pohoda a veselo. Potkávali se na různých trasách vzájemně cizí lidé, a přesto našli společnou řeč. To mě potěšilo nejvíce. Vznikali nová přátelství a krásné zážitky. Mám také zpětné vazby, že sledovali náš Facebook a bavil je. To mě těší. Musím zdůraznit, že chodili opravdu přes bolest, přes nedostatečně zásobenou domácnost a užívali si toho pocitu musím jít, abychom Bruntál udrželi na 2. místě. Krásná propagace města Bruntálu a každý to tak vzal za své. Úžasné,“ komentovala výzvu 10 000 kroků její bruntálská koordinátorka Pavlína Konečná a dodala: „Celá republika sledovala, co se v Bruntále děje a doteď mi chodí zprávy, že asi příště poběží za Bruntál, jaká tady byla atmosféra.“

Zdroj: MěÚ Bruntál

Foto: Facebook Město Bruntál – město mezi horami a vodou