BRUNTÁL | Celé čtvrtstoletí už dětem z Bruntálu a okolí poskytuje vzdělání a vyžití Základní škola Amos. Pětadvacáté výročí svého vzniku si připomíná výstavou v Galerii v kapli v Jesenické ulici.

Foto: MěÚ Bruntál

Pedagogové, rodiče, bývalí i současní žáci Amosky se sešli ve čtvrtek 19. dubna v prostorách galerie, aby zde společně zahájili výstavu výtvarných prací žáků a fotografií ze života školy.

Zavzpomínat, popovídat si a popřát škole další úspěšná léta přišla Mgr. Věra Lojkásková, z jejíž iniciativy škola v roce 1993 vznikla.

Nechyběla zřizovatelka školy Mgr. Olga Grossmannová a účastníky vernisáže projevem přivítal ředitel školy Mgr. Petr Novotný, který je také provedl historií a seznámil se současností školy i jejími perspektivami.

Zdůraznil především individuální přístup k dětem, který je v Amosce možný díky malým, nanejvýš čtrnáctičlenným třídním kolektivům. Škola se také soustřeďuje na pohybové aktivity včetně tenisu a lyžování. Pokud jde o výuku jazyků, ředitel zmínil intenzivní výuku angličtiny od prvního ročníku oblíbenou metodou Helen Doron.

Základní školu Amos navštěvují žáci od první do páté třídy, poté děti pokračují v základních školách zřizovaných městem nebo na osmiletém gymnáziu. Škola spolupracuje se ZŠ Cihelní, v jejíchž prostorách také sídlí.

Výstavu ZŠ Amos v Galerii v kapli můžete zhlédnout až do 9. června.

Zdroj: MěÚ Bruntál