HORNÍ BENEŠOV | Do Horního Benešova na Bruntálsku zavítal potomek Bernharda Kohna. Přicestoval až z Kanady.
Do Informačního centra a Městské knihovny v Horním Benešově na Bruntálsku zavítá během roku přibližně 20 tisíc návštěvníků. Většina je složena z místních občanů, kteří využívají nabízených služeb či přijdou na akci, kterou tam pořádají. V tomto letním, pro turismus nejpřívětivějším čase do centra přichází větší počet turistů. Jsou to lidé z celé České republiky, tak i z jiných zemí. Nejčastější příchozí z ciziny jsou potomci původních německých obyvatel Horního Benešova a polští výletníci.
V úterý 18. července 2017 do městečka Horní Benešov zavítala vzácná návštěva z asi sedmi tisíc kilometrů vzdušnou čarou vzdálené Kanady v USA. Stal se jí pan Keith Kinsbrook, jehož zde přivábilo bádání po svých kořenech. Pan Kinsbrook je vnukem Bernharda Kohna (1854-1914), pocházejícího z dřívějšího Bennische. Ve městě provozoval pivovar, jenž stál v areálu někdejšího závodu Moravolen. Když se rodina přestěhovala do Vídně, změnili si jméno z Kohnu na Kaulbach.
V roce 2013 pan Kinsbrook díky genealogickému pátrání pana Rudolfa Grygara při zpracování rodokmenu Kohnových (publikováno v brožuře Horní Benešov 2013) zjistil, že jsou příbuzní s rodinou Kerryových, a tak jako Cameron Kerry, bratr bývalého amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, chtěl rodné místo svých předků navštívit. Celá čtyři léta si s touto myšlenkou jen pohrával, až opravdu dorazil a svůj sen uskutečnil. Plnohodnotnou společnicí a průvodkyní města a míst jemu blízkých se stala paní Daniela Blažková. Nečekaného hosta se profesionálně a přátelsky ujala. Společně se vypravili podívat na bývalý pivovar i na místo, kde kdysi stával dům, v němž Bernhard Kohn žil. Kinsbrook též shlédl zázemí s budovami základní školy a v neposlední řadě mu bylo umožněno v doprovodu pana Rudolfa Grygara nahlédnout do muzea.
Pan Kinsbrook odjížděl z městečka velice spokojen a dojat. Na památku nám zde zanechal historické fotografie a informace, které doplní stávající dokumenty o rodině Kohnových žijících v Horním Benešově v druhé polovině 19. století.
Zdroj: IC Horní Benešov – Veronika Hudečková