OSOBLAŽSKO | Zloděj se vloupal do prodejny smíšeného zboží v Bohušově, odkud odcizil různé druhy a množství krabiček cigaret v celkové hodnotě přes tisíc korun. Poškozením zařízení prodejny vznikla místní soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši 12 tisíc korun. Ke krádeži došlo od šestnácté hodiny 16. listopadu do páté hodiny ranní 17. listopadu 2019.

Foto: STA Bruntálsko

„Doposud neznámý pachatel spáchal v obci Bohušov přečin krádeže a přečin poškození civí věci tím, že se vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil různé druhy a množství krabiček cigaret v celkové hodnotě přes tisíc korun. Poškozením vstupních dveří, rámu dveří a dalšího zařízení prodejny vznikla místní soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši 12 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„V blíže neustanovené noční době z 16. na 17. listopadu tohoto roku se doposud neznámá osoba pokusila vloupat také do prodejny potravin v obci Jindřichov, což se jí nepodařilo, do prodejních prostor nevstoupila, nic neodcizila, na zařízení však místní právnické osobě způsobila celkovou hmotnou škodu na zařízení ve výši 46 tisíc korun. Tento případ je rovněž šetřen jako přečin poškození cizí věci a také jako přečin krádeže ve stádiu pokusu,” informoval dále Černohorský.

Oba výše uvedené případy protiprávního jednání majetkového charakteru nyní prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Městě Albrechticích v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na Albrechtické policejní číslo 974 731 771 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.