RÝMAŘOVSKO | Mezi čtrnáctou hodinou 11. dubna a sedmou hodinou 12. dubna 2020 doposud neznámý pachatel spáchal na teritoriu obce Břidličná, v části Vajglov zločin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že na louce u lesního porostu zvaného Liščí nory se vloupal do zde odstaveného pracovního stroje a do auta značky Ford Tranzit. Následně zloděj odcizil motorovou naftu a nářadí z pracovního stroje a z automobilu.

Foto: STA Bruntálsko

„Z dodávkového automobilu odcizil tři záložní zdroje elektrické energie, motorovou pilu značky Stihl, maznici, elektrickou rozbrušovačku značky Milwauke a 300 litrů motorové nafty. Také z vedle zaparkovaného harvestoru došlo po vypáčení víčka palivové nádrže k odčerpání 150 litrů motorové nafty a dále k odcizení různého množství a druhů pracovního nářadí. Poškozené právnické osobě z Brna tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve formě poškození a odcizení věcí ve výši přes 315 tisíc korun,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, stavebního nářadí a pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.