KRNOV | Možná se vám už někdy stalo, že jste volali sousedovi záchranku, ale protože žil sám a jeho zdravotní stav mu neumožnil odpovídat na dotazy, zdravotníci se na místě nedopátrali, zda se pacient dlouhodobě léčí a jaké užívá léky. Problematickou situaci může vyřešit speciální obálka s osobními informacemi, kterou senioři, ale i osoby se zdravotním postižením nebo osoby samostatně žijící, umístí do lednice, o čemž budou informovat prostřednictvím samolepky. Tu nalepí na viditelné místo, například na vstupní dveře z vnitřní strany bytu či na lednici.

Foto: MSK

Krnovští senioři mohou plastovou obálku, která obsahuje formulář k vyplnění, samolepku, návod a propisovačku, získat zdarma buď v rámci úředních hodin u asistentky odboru sociálního paní Brindžákové v kanceláři číslo 523, která se nachází v přízemí budovy městského úřadu ve Vodní ulici, nebo v Senior Pointu Krnov. Ten zájemci najdou v přízemí domova pro seniory v Rooseveltově ulici, otevřeno má každé úterý od 13.00 do 17.00 hodin a ve čtvrtek od 8.00 do 12.00 hodin.

Obálky distribuuje Moravskoslezský kraj v rámci projektu IN.F.Obálka, tedy „INformace jako Forma Ochrany“. „Chceme posílit bezpečí seniorů v našem kraji a zároveň usnadnit práci záchranářům. V plastové obálce bude informace o zdravotním stavu, užívaných lécích, ale také kontakty na blízké. Takže pokud se stane, že bude babička nebo dědeček v bezvědomí, důležité informace budou okamžitě po ruce,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.