PÍSEK (FOTO) | Zemský hřebčinec v Písku, který se nachází v Jihočeském kraji, je zařazen mezi národní kulturní památky. V areálu se konají závody a chovatelské akce.

Historie chovu koní v Písku, z novodobějšího pohledu, začala na počátku 20. století. V nově vybudovaném hřebčinci v té době byli poprvé umístěni plemenní hřebci. První městská zmínka je ale z 19. století. Národní kulturní památka Zemský hřebčinec v Písku nabízí nejenom prohlídky objektu a celého areálu, ale i závody a chovatelské akce.

Jedna z nich se uskutečnila v sobotu 29. srpna 2020. Konal se tam chovatelský den. Návštěvníky a příznivce koní potěšily různé ukázky jezdeckého a vozatajského umění – například představení chladnokrevníků v historických zemědělských strojích, ukázka zásahu jízdní pražské policie, čtyřspřeží starokladrubských koní a závěrečné defilé. Na akci nechyběli ředitel Zemského hřebčince Písek Karel Kratochvíle, jeho zástupkyně Hana Štěrbová, hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a další hosté. Více na www.zemskyhrebcinecpisek.cz.

Podívejte se na fotografie Radek Vráblíka!

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.