VRBNO POD PRADĚDEM | Rodina, příbuzní, přátelé a Sbory dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem a Telči se rozloučí s dlouholetým hasičem. Zemřel Vladimír Vaníček, který patří mezi významné osobnosti z řad dobrovolných hasičů.

Foto: SDH Vrbno pod Pradědem

Vladimír Vaníček byl členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska od roku 1986. Činnosti se věnoval 32 let. Nejdříve působil u dobrovolných hasičů v Telči, kde vykonával funkci vedoucího mládeže. V Telči také působil ve výjezdové jednotce JPO III. jako strojník a velitel družstva.

V prosinci roku 2000 se přestěhoval do Vrbna pod Pradědem, kde ihned začal působit v místním sboru dobrovolných hasičů. Do dnešních dnů zastával funkce člena okresní odborné rady mládeže a rozhodčího soutěží mladých hasičů i dospělých.

Během mnohaletého působení u hasičů získal hned několik ocenění. V roce 2009 obdržel například medaili svatého Floriána. Vladimír Vaníček se věnoval také spolkové činnosti. Například působil ve Spolku Přátelé Vrbenska a v Klubu vrbenských turistů.

Rozloučení s významnou hasičskou osobností proběhne v Telči v pátek 8. června 2018. Členové Sborů dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem a Telče se s Vladimírem Vaníčkem rozloučí čestnou stráží.

Upřímnou soustrast. S hlubokým zármutkem budeme vzpomínat.