VRBNO POD PRADĚDEM | Skupina osmdesáti dětí z Litvy a Ukrajiny, z rodin tam žijící polské menšiny, přijely v rámci svého desetidenního pobytu v polském městě Glogówku také do Vrbna pod Pradědem. V pondělí 25. června zavítaly také na radnici, kde je přijala starostka Květa Kubíčková a místostarostka Pavla Müllerová. Děvčata a kluci si prohlédli město, zavítali do kostela sv. Michaela a prohlédli si také novou hasičskou zbrojnici.

Foto: Pavla Müllerová

“V našem partnerském městě Glogówku jsou vztahy s polsky hovořícími lidmi žijícími na Litvě a Ukrajině letité, navštěvují se rodiny. Tentokrát přijely dvě skupiny dětí a chtěly poznat také naše město. Jsme rádi, že jsme jim mohli ukázat aspoň část z toho, co tady máme a co sem, do Jeseníků, láká také turisty,” uvedla místostarostka Pavla Müllerová.

Obyvatelé obcí z Litvy a Ukrajiny byli hosty také setkání občanů čtyř partnerských měst, které hostil Glogówek v roce 2017. Kromě Vrbna pod Pradědem rozvíjí Poláci partnerství s francouzským Ribéracem a německým Rietbergem. Projekt poznávání občanů podporuje Evropská unie.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem