ČR | Česká republika má první oběť na nákazu koronavirem SARS-CoV-2. Muž měl pětadevadesát let. Informovala o tom pražská Nemocnice Na Bulovce.

V pražské Nemocnici Na Bulovce v neděli 23. března 2020 ve večerních hodinách zemřel první pacient v souvislosti s onemocněním koronaviru v ČR. Muž ve věku 95 let byl v Nemocnici Na Bulovce hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila infekce koronaviru. „Je to nesmírně smutná zpráva. Bohužel podle toho, jak sledujeme vývoj onemocnění, jsme museli s tímto momentem počítat,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Pacient byl hospitalizován na standardním lůžku na Infekční klinice. Trpěl řadou zdravotních problémů, jako chronické srdeční selhání, chronická ischemická choroba srdeční a měl kardiostimulátor. „Důvodem úmrtí bylo celkové vyčerpání orgánových rezerv u pacienta s četnými interními komorbiditami,“ uvedl ošetřující lékař Infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce.

Jedná se o první oběť v České republice. „Dnes, po sedmé hodině večerní, zemřel ve věku 95 let v Nemocnici Na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 18. března potvrzen Covid -19. Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem,“ informovala nemocnice na svém Twitteru.