BRUNTÁL (FOTO) | Muž, který za druhé světové války v Osvětimi přišel o rodinu. Jemu samotnému se nakonec podařilo získat svobodu útěkem z pochodu smrti. Zemřel Petr Beck z Bruntálu. Osobnost, kterou vyznamenal prezident ČR.

Ve věku nedožitých 92 let ve čtvrtek 7. března 2019 navždy odešel pan Petr Beck. Člověk, který se zapsal do historie města i celé země nesmazatelným písmem, uvedlo město Bruntál na svých webových stránkách.

Petr Beck

Petr Beck, byl jediným žijícím občanem Bruntálu, který žil ve městě ještě před druhou světovou válkou, než nacisté jeho rodinu na prahu války z pohraničního města vyhnali. V Osvětimi přišel o maminku, bratra a další příbuzné, jemu samotnému se nakonec podařilo nabýt svobodu útěkem z pochodu smrti a v březnu roku 1945 se přidal k osvobozující Rudé armádě.

Petr Beck byl bojovník proti fašismu duší i tělem, osobnost mimořádných lidských kvalit a pevných morálních zásad, čestný občan Bruntálu, nositel Řádu Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv. Obdržel také Zlatý odznak Moravskoslezského kraje.

Foto: MěÚ Bruntál