Boj o lepší zdravotní styl je v případě cukrů často také bojem s vlastní hmotností. Jak to udělat, abychom si aspoň z větší části mohli dopřát to, co máme rádi, ale přitom se nestresovali při každém vstoupení na váhu, a hlavně nedržet žádnou protivnou a nesmyslnou dietu? Jak už bylo naznačeno, odpověď se skrývá v cukrech. A proto také vznikla kniha Sladíme!

Foto: Archiv autora knihy Sladíme! Michala Novotného

„Cukry. O tom je moje úplně první kniha. Jsou úplně všude, i tam, kde bychom je nečekali. Co jsou vlastně zač a jaké představují riziko? Jak můžeme kontrolovat jejich příjem? A konečně: můžeme vlastně sladit zdravěji?“ říká její autor Michal Novotný, povoláním marketér se stigmatem sedavého zaměstnání. „Celou věčnost jsem totiž řešil svou nadváhu, nebyla nijak tragická, ale ne úplně v pořádku,“ dodal autor, pro kterého dieta nepřipadala v úvahu, ale rád si smlsnul na něčem sladkém.

Že by byl problém v cukrech? Pustil se do hledání a studia s jasným úkolem: Než začneme s cukry bojovat, musíme je pořádně poznat. Několik měsíců sbíral informace a třídil poznatky, ale také zkoušel různé alternativy slazení, tvořil svůj jídelníček. A povedlo se! Kila začala jít dolů.

Foto: Archiv autora knihy Sladíme! Michala Novotného

Zdravější životní styl vždy na prvním místě

Je to klišé, ale platí beze zbytku. Jak to udělat, abychom si aspoň z větší části mohli dopřát to, co máme rádi, ale přitom se nestresovali při každém vstoupení na váhu, a hlavně nemuseli držet žádnou protivnou a nesmyslnou dietu?

A díky tomu všemu spatřila světlo světa i tato kniha, která chce v tématu zdravého slazení a cukrů pořádek. Co opravdu doporučit, co ne naopak ne? Jsou některá sladidla skutečně tak démonická a jiná úplně TOP zdravá?

Kniha se věnuje se zdravějším alternativám slazení, včetně úplně žhavých novinek. Skvělou pomůckou jsou praktické bonusy: pomůcky pro každodenní použití (přehledy, kalkulačky, tipy), ale hlavně modelové příklady z vlastní praxe (ukázky jídelníčků a tipy, jak mít v rovnováze příjem cukrů a zároveň nemuset si nic drasticky odpírat).

Jak knihu získat? Podpořte její vydání, získejte knihu a k tomu spoustu zajímavých dárků a bonusů.

Podpořte vydání knihy Sladíme! zde: https://www.donio.cz/sladime

 

Foto: Archiv autora knihy Sladíme! Michala Novotného

Foto: Archiv autora knihy Sladíme! Michala Novotného

Foto: Archiv autora knihy Sladíme! Michala Novotného