JANOV (FOTO) | Tisíciletá lípa v Janově na Osoblažsku se dostala až do finále. Pro unikátní strom můžete hlasovat v celostátní anketě, kterou pořádá Nadace Partnerství.

Foto: Nadace Partnerství, Marek Olbrzymek

Celostátní anketu Strom roku pořádá Nadace Partnerství od roku 2002. Od té doby se do hlasování zapojilo více než 722 tisíc lidí a získali přes 2,7 milionu korun. Tento výtěžek putoval na výsadbu a ochranu stromů. Do soutěže se svou tisíciletou lípou zapojil také Janov na Osoblažsku.

Ve finálovém kole můžete pro Strom roku hlasovat od 21. července až do 11. října 2020. Podpořit ho je možné dvěma způsoby, a to prostřednictvím DMS na čísle 87777 ve tvaru DMS STROM5 30 anebo online na webu www.stromroku.cz/finaliste/aktualni/Janovska-tisicileta-lipa. Hlasovat je možné opakovaně.

Anketa vyvrcholí v úterý 20. října 2020 v brněnské Hvězdárně a planetáriu. Vítězný Strom roku vyhrává poukaz na arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postupuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku. V Janově na Osoblažsku v sobotu 15. srpna 2020 proběhne také putovní výstava s názvem Za stroky roku.

RADEK VRÁBLÍK on EmailRADEK VRÁBLÍK on FacebookRADEK VRÁBLÍK on InstagramRADEK VRÁBLÍK on TwitterRADEK VRÁBLÍK on Wordpress
RADEK VRÁBLÍK
V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.