MSK | Posádky Zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý a ve středu 16. a 17. ledna 2024 na území Moravskoslezského kraje u dvou desítek událostí, souvisejících se zimním počasím. Jednalo se především o pády chodců a také zranění lyžařů.

Foto: ZZS MSK

„V posledních dvou dnech vyjížděli záchranáři k pěti dětským lyžařům v pohoří Beskyd a Jeseníků. Po pádech na lyžích a snowboardech museli být ošetřováni s poraněními končetin a hlavy, “uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Dalších patnáct osob utrpělo v různých částech regionu poranění při pádech na zledovatělých chodnících a cestách. „Z přibližně 80% se přitom jednalo o pacienty v seniorském věku. Dominovala zranění dolních končetin a hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do spádových zdravotnických zařízení, sdělil dále mluvčí.

Vzhledem k přetrvávajícím zimním podmínkám a zledovatělým chodníkům je na místě varování před zvýšeným rizikem úrazů. Především osoby se zhoršenou pohyblivostí by měly zvážit vhodnost pohybu mimo domov a dbát při chůzi zvýšené opatrnosti.