MSK | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách u řady zraněných osob v souvislosti se silným sněžením, které zasáhlo i Moravskoslezský kraj.

Foto: ZZS MSK

Obtížně sjízdné silnice nejspíše přispěly k části z jedenácti dopravních nehod se zraněními. V této souvislosti záchranáři nezaznamenali žádnou s poraněními život ohrožujícího charakteru. Zasahovat však bylo nutno, od sobotního do nedělního dopoledne, také u téměř tří desítek pacientů po pádech na zasněžených či namrzlých chodnících, schodech, či cestách,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MS.

Chodci při pádech utrpěli zranění ve všech částech Moravskoslezského kraje, nejčastěji se přitom jednalo o středně závažné poranění některé z končetin, ve třech případech hlavy a ve dvou hrudníku. Pouze tři pacienti byli seniorského, všichni ostatní pak mladšího nebo středního věku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádky ZZS transportovaly vesměs k dalšímu ošetření do spádových zdravotnických zařízení,” sdělil mluvčí závěrem.