MSK | Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zasahovala v pátek 3. února u čtyřiadvaceti zranění, souvisejících s náledím a sněhem.

Foto: ZZS MSK

Všechny události se odehrály od ranních do odpoledních hodin na území všech okresů, s výjimkou Novojičínska. Kromě tří nehod automobilů se ve všech případech jednalo o pády chodců.

Nejvíce takto zraněných musely ošetřovat posádky na Frýdecko-Místecku, a to celkem jedenáct. Po třech či čtyřech zaznamenali záchranáři v Ostravě, na Bruntálsku a Karvinsku, na Opavsku byl ošetřen jeden pacient. Zranění při pádech utrpěli lidé mladého i středního věku, ve více, než polovině případů, pak šlo o osoby ve věku seniorském. Nejčastějšími, v deseti případech, byla poranění hlavy, u dvou pacientů i se známkami otřesu mozku. Osm pacientů si přivodilo poranění dolní končetiny, tři končetiny horní tři zad a páteře,”uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Pacientům, ponejvíce se středně těžkými zraněními, byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a následný transport do spádových zdravotnických zařízení.