DÍVČÍ HRAD, LUBRZA (FOTO) | Letošní ročník kulinářské soutěže “XVI Velikonoční stůl v Lubrze” se konal v neděli 7. dubna 2019 v kulturním centru Lubrza. 

Velikonoční stůl je příležitostí sledovat kulinářské dovednosti a nápady hospodyněk a také skvělá slavnostní prezentace regionální kuchyně polsko-českého pohraničí. Letošní ročník kulinářské soutěže byl opět výjimečný. Velikonočního stolu se zúčastnilo 15 týmů – tři z ČR a dvanáct z Polska.

Z České republiky se prezentovali – Hlinka, Divči Hrad a Vysoka a z Polska – Racławice Śląskie KGW , Solectwo Kazimierz , Klub obnovy vesnic žen v Trzebinii , Rekonstrukce obce Słoków , KGW Dytmarów , KGW Lubrza , KGW Prężynka , KGW Lubrza , KGW Prężynka , KGW Laskowice , KGW Skrzypiec a Przedszkole w Novém Browińcu.

Všichni měli krásně prostřené stoly plné velikonočních pochoutek – vajíčka připravené na různé způsoby, včetně nadívaných. Zdobené perníčky, beránky, slané pochoutky a různě připravené masité pokrmy. V Polském menu nechyběla tradiční polská polévka żurek.

Ve vstupní hale Kulturního centra tradičně prezentovali vánoční výzdobu školy z Dytmarówa a Lubrzy.

Podívejte se na fotografie! Redakci STA Bruntálsko je poskytl Andrzej Dereń (Tygodnik Prudnicki)

 

MAREK HIŠER
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.