BRUNTÁLSKO | Do prvního dubna, kdy končí lhůta pro podání přiznání, vyjede finanční úřad celkem do 12 obcí v Moravskoslezském kraji. Do tří obcí, kde bývá zájem občanů o osobní konzultace a podání daňového přiznání největší, přijedou úředníci opakovaně.

Foto: Pixabay – ilustrační

Starostové vyšli finančnímu úřadu i občanům vstříc a poskytli prostory pro nerušená jednání přímo v budovách městských a obecních úřadů nebo v jejich blízkosti. Tam úředníci na místě kontrolují, zda je daňové přiznání úplné a formálně správné, zda neschází povinné přílohy. Blízkost domova dává občanům možnost scházející listiny rychle doplnit nebo opravit nesprávnosti.
Jako první v kraji budou přiznání od občanů přebírat úředníci z Územního pracoviště v Opavě ve čtvrtek 7. 3. 2019 ve Vítkově. Město je na návštěvu připraveno, na svých webových stránkách již v únoru informovalo občany, že finanční úřad bude daňové přiznání vybírat přímo v místnosti rady města na městském úřadě.

„Občané jsou na službu zvyklí. Každoročně vidím, jak přichází podat přiznání na městský úřad, někdy se tvoří i fronty. Lidé jsou rádi, že nemusí jezdit do Opavy“, chválí si spolupráci s finančním úřadem Ing. Pavel Smolka, starosta Vítkova. Vzápětí dodává: „Každý je přece rád, když nemá vůči finančnímu úřadu žádné resty.“

Zdroj: Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj