KRNOV | Parta zaměstnanců a přátel Krnovské nemocnice zasadila 17. listopadu 1500 sazenic dubu zimního a 24 třešní na holině mezi Krnovem a Lichnovem.

Foto: SZZ Krnov

Hlavním organizátorem akce byl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec. „Nápad jsem nosil v hlavě poměrně dlouho. Původně jsme měli jít sadit stromky 28. října, ale státní svátek byl uprostřed podzimních prázdnin a řada kolegů a kamarádů by se události nemohla účastnit. Proto jsme ji přeložili na 17. listopadu,“ řekl Ladislav Václavec.

Toho překvapil velký zájem ze strany kolegů i známých. „Účast byla dobrovolná a chtěli jsme si oťukat, kolik toho vlastně zvládneme. Nakonec dorazilo třicet dospělých a bezmála dvacítka dětí. Nejdříve sázeli stromky rodiče se svými dětmi. Děti se ale nakonec vydaly na dobrodružnou cestu za pokladem a v oplocence zůstali jen dospělí,“ pokračoval ředitel.

Mezi řádky se krumpáčem oháněli zaměstnanci ředitelství, lékaři, zdravotní sestry i kolegové z dalších úseků. Důvod své účasti vystihl nemocniční údržbář a krnovský hasič Roman Plucnara: „Všichni vidí, co se s lesy v našem regionu děje a málokdo, něco dělá. Děkuji panu řediteli, že přišel s takovým nápadem. Abychom toho dnes zvládli více, vzal jsem s sebou bráchu. Určitě se zúčastním i příště a snad se pro naše děti a vnuky podaří lesy zachránit.“

Po odvedené práci si dobrovolníci pochutnali na polévce a guláši, který společně s dalším občerstvením zajistil šéf špitálu. Všichni si navíc společně opekli na ohni špekáčky. „Děkuji všem kolegům a kamarádům, kteří přišli a věnovali svůj čas obnově našich lesů. Děkuji zástupcům společnosti Lesy ČR a revírníkovi Tomáši Ledvoňovi za zajištění pracovních nástrojů a sazenic stromků. Určitě se nevidíme naposledy,“ dodal ředitel Václavec.

Foto: SZZ Krnov

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.