DÍVČÍ HRAD | Dnes 31. ledna 2018 proběhlo výběrové řízení s následnou aukcí na prodej areálu zámku Dívčí Hrad na Osoblažsku. Výběrového řízení se zúčastnilo sedm zájemců. Novým majitelem zámku v Dívčím Hradě je SKY & Limited SE, který zámek získal za 5 milionů a 10 tisíc korun. Zámek byl prodán prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Foto: Zdenka Spurná

Opavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásilo opakované (již páté) výběrové řízení s následnou aukcí na prodej areálu zámku Dívčí Hrad na Osoblažsku. Minimální kupní cena nabízených nemovitých věcí v pátém kole výběrového řízení činila 3 300 000 korun. Cena byla o 1 800 000 korun nižší než v prvním kole.

„Jsem velmi rád, že se zámek dnes prodal. Po skončení dražby jsem měl možnost jen krátce hovořit se zástupcem nového majitele. Dle jeho slov již jsou některé záměry se zámkem na stole. Podrobnosti mi ale nesdělil,“ řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

Zámek Dívčí Hrad vznikl na místě hradu ze 13. století. Za druhé světové války byl při osvobozovacích akcích výrazně poškozen, shořely mu střechy, krovy a stropy nad druhým patrem. Opraven byl v 50. letech, kdy mu byly dostavěny i dvě věže. Později se ze zámku stalo skladiště národního podniku Zdravotnické zásobování krizových stavů, který spadal pod ministerstvo zdravotnictví.