VRBNO POD PRADĚDEM, ŽELEZNÁ | Táborníci, kteří o prázdninách vyrazí na turistickou základu do Železné u Vrbna pod Pradědem, se mohou těšit na nové ložnice. Před několika dny byla dokončena částečná rekonstrukce budovy.

Foto: MěÚ Bruntál

Ke vzpomínkám generací návštěvníků turistické základny v Železné patří koberce na zdech ložnic v podkroví. Dnes jsou již minulostí. Jejich likvidace byla jen nepatrnou součástí rekonstrukce, která si vyžádala přes více než dva miliony korun.  Financovalo ji město Bruntál, kterému budova patří.

Opravy byly rozděleny do dvou etap. Ty zahrnovaly zateplení podkroví, výměnu oken v horním patře a nové rozvody elektřiny.  V podkroví bylo zmodernizováno WC. Kromě kuchyně a jídelny byla v ostatních místnostech vyměněna původní akumulační kamna za elektrické přímotopy.

V přízemí bylo opraveno sociální zázemí.  I zde rekonstrukce zahrnula část elektroinstalace.  Dispozičně bylo upraveno zázemí pro kuchyň a pomocné služby.

„Máme z toho opravdu velkou radost. Z našich prostředků máme v plánu pořídit nové vybavení ložnic, postele, komody, peřiny a podobně. Budeme pořizovat také nové dveře do místností,“ řekla Jana Franková ze Střediska volného času Bruntál, které se o budovu stará.

V plánu je také třetí etapa rekonstrukce objektu, v rámci které by měla být dokončena výměna oken, výměna elektroinstalace v přízemí a oprava fasády. Nutné budou i další opravy například v kuchyni. Termín realizace zatím není znám.

Turistická základna v Železné dosud fungovala pouze během letní sezóny. Díky opravám, bude nyní obyvatelná i v zimě. Kromě bruntálského střediska volného času ji k rekreaci využívají také organizace z Karviné nebo Vítkova.

Zdroj: MěÚ Bruntál