MSK | Posádky ZZS MSK zasahovaly během čtvrtku 28. září u mladých cyklistů, kteří si přivodili úraz při jízdě v terénu. Tři události se postupně odehrály na Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a v Ostravě. Zasahovaly u nich pozemní týmy a v jednom případě také vrtulník letecké záchranné služby. 

Foto: ZZS MSK

„Po jedenácté hodině vyjížděl pozemní tým z Oder a vzlétali letečtí záchranáři, do sportovního a zábavního areálu v Tošovicích na Novojičínsku. Při pádu z bicyklu se zranil čtrnáctiletý chlapec, který byl krátce po události v bezvědomí. Se záchranáři již komunikoval, zasahující lékař zjistil poranění hlavy a příznaky odpovídající otřesu mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem transportován do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

Za velmi podobných okolností se ani ne za hodinu a půl prakticky stejně zranil o dva roky starší cyklista v Kunčičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku. „Tým rychlé zdravotnické pomoci mu poskytl potřebnou péči a předal ve frýdecko-místecké nemocnici. Ve zdravotnickém, zařízení musel být ošetřen rovněž hoch ve věku patnácti let v Ostravě, také zraněný při pádu z terénního kola, tentokrát v oblasti horní končetiny. Zasahovala u něj lékařská a zdravotnická posádka.,” sdělil k dalším úrazům mluvčí.