BRUNTÁLSKO | Týmy ZZS MSK zasahovaly v neděli 13. prosince, u závažné události na Bruntálsku. Krátce po třinácté hodině přijali operátoři záchranné služby informaci z oblasti vodní nádrže Slezská Harta, od obce Leskovec nad Moravicí. Nahlášeno bylo tonutí potápěče. Pomoci vyjely dva pozemní týmy ZZS z bruntálské základny a vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„Skupinka mužů se potápěla v přehradě, přičemž u dvou z nich došlo k technickým obtížím během ponoru pod hladinou. Jeden z mužů byl po vynoření dotažen ke břehu svým kolegou. Došlo u něj k selhání oběhu a svědkové proto započali se srdeční masáží. Posádky ZZS se pokoušely obnovit činnost srdce postiženého za pomocí přístrojem prováděné nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně a umělé plicní ventilace. Jejich snaha však nevedla k úspěchu, a proto byl týmem letecké záchranné služby za kontinuální resuscitace přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Tamním zdravotníkům byl předán ve stavu selhání všech základních životních funkcí, “sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

O rok starší muž jevil po vynoření známky zdravotních obtíží, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Pozemní posádka ZZS jej transportovala do Městské nemocnice v Ostravě, a to k další léčbě s možností využití hyperbarické komory.

Foto: ZZS MSK

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.