TVRDKOV | V zalesněné oblasti poblíž Tvrdkova a Rýmařovsku se těžce zranil sedmačtyřicetiletý muž. Spadla na něj větev. Záchranáři ho na místě oživovali. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Foto: ZZS MSK

Pozemní týmy Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Moravskoslezského kraje (MSK) a vrtulník Letecké záchranné služby (LZS) z Olomouce zasahovali v pondělí 29. července 2019 u vážného úrazu v lese na Rýmařovsku. Operační středisko moravskoslezských záchranářů přijalo tísňové volání s informací o zranění muže krátce před polednem.

Do zalesněné oblasti poblíž obce Tvrdkov vyjely týmy rendez-vous s lékařkou a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Rýmařova. „Operátoři na pomoc vyslali také vrtulník – vzhledem ke skutečnosti, že ostravská posádka LZS právě zasahovala u jiné události, požádali o součinnost kolegy ze ZZS Olomouckého kraje,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Když týmy záchranářů dorazily na místo události, nejevil sedmačtyřicetiletý muž žádné známky života. „První pomoc, včetně nepřímé srdeční masáže, byla poskytována přítomnými kolegy. V rozšířené resuscitaci pokračovaly posádky ZZS – pacient byl zaintubován, uměle ventilován a připojen na přístroj zajišťující masáž srdce. Za podpory léků se po přibližně deseti minutách podařilo obnovit krevní oběh muže,“ pokračoval mluvčí Humpl.

Zasahující lékaři konstatovali, že při pádu větve stromu, která jej zasáhla, utrpěl poranění hlavy a mozku. „Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník jej následně šetrně přepravil do olomoucké Fakultní nemocnice, kde byl předán do péče týmu oddělení urgentního příjmu,“ uzavřel mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.