MSK | Zimní počasí někdy práci záchranářů komplikuje a občas vyžaduje také ne zcela standardní řešení při ošetřování či transportu pacienta. Jeden z takových zásahů se odehrál sobotu 9. prosince dopoledne, na Frýdecko-Místecku.

Foto: HZS MSK

Po půl deváté přijali krajští operátoři tísňové volání z třinecké části Guty. Nahlášena byla dechová tíseň u pacienta seniorského věku. „Posádka rychlé zdravotnické pomoci nemohla z důvodu zasněženého terénu dojet až k domu, který se nalézal na odlehlém místě a k nemocnému tak poslední úsek cesty absolvovala pěšky,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

Čtyřiaosmdesátiletý muž trpěl zhoršujícími se dechovými obtížemi a po prvotním ošetření byl nutný jeho transport do nemocnice. „Pro dopravu k sanitnímu vozidlu využili záchranáři netradičního prostředku, který byl na místě k dispozici – sáněk. Na nich absolvoval prvních zhruba čtyři sta metrů úzkým chodníčkem a následně zasněženou cestou, naštěstí spolupracující pacient, bez větších obtíží. Poté již byl uložen ve vyhřátém sanitním vozidle a záchranáři jej předali do další léčby v třinecké nemocnici,” sdělil mluvčí závěrem.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK