OPAVSKO | V úterý 24. ledna odpoledne byla zdravotnická záchranná služba volána k dalšímu případu otravy oxidem uhelnatým, který se odehrál opět na Opavsku. Krajské operační středisko přijalo tísňové volání z obce Sudice ve tři čtvrtě na pět. K zásahu vyjely tři týmy ze základen v Hlučíně a Dolním Benešově.

Foto: ZZS MSK

Posádky měly v péči čtyři osoby. „Nejvážnější byl stav třicetiletého muže, kterého nalezli blízcí v koupelně, v níž byla také plynová karma. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života, z domu jej vynesli hasiči. Zasahující lékařka zjistila, že je v bezvědomí a stavu těžké intoxikace oxidem uhelnatým. Záchranáři mu podali kyslík, zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a za stálé monitorace základních životních funkcí jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Třiapadesátiletý muž byl podle informací záchranářů vystaven účinkům nebezpečného plynu kratší dobu, jeho intoxikace byla lehkého rázu. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka RZP předala na interní ambulanci opavské Slezské nemocnice,” sdělil dále mluvčí.

Vyšetřeny byly také dvě dívky, a to ve věku šesti a sedmnácti let. Jejich zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení a byly proto ponechány na místě události.