MSK | Zdravotnická záchranná služba byla během dnešního (29. ledna) rána volána v průběhu půldruhé hodiny k sedmi dopravním nehodám, které se odehrály v Ostravě a na Opavsku. Zraněno při nich bylo celkem devět osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Někteří účastníci však byli zaklíněni a následně vyprošťováni.

Foto: ZZS MSK

Před sedmou hodinou došlo k zranění hlavy u jednatřicetileté ženy, a to při střetu dvou automobilů v Ostravě. „Jen o deseti minut později vyjížděli záchranáři k havárii vozidla do Pustých Jakartic na Opavsku. Poranění horní končetiny utrpěl devatenáctiletý mladík. Po čtvrt na osm byla nahlášena nehoda vozidla v Opavě a na místě byly s lehkými poranění ošetřeny dvě mladé ženy. Jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Krátce před půl osmou byla při nehodě vozidla zraněná čtyřiatřicetiletá žena na okraji Ostravy a záchranáři jí poskytovali přednemocniční neodkladnou péči s poraněním zad. Souběžně došlo nedaleko k další dopravní nehodě, při níž byl zraněn šedesátiletý muž a šestileté dítě. Se zraněním horní končetiny, resp. podezřením na otřes mozku, byli oba transportováni do FN Ostrava.,” řekl k dalšímu případu mluvčí.

„V osm hodin havarovala šestatřicetiletá žena v Bolaticích na Opavsku, po ošetření ji posádka RZP přepravila na chirurgii opavské Slezské nemocnice. Sérii nehod završilo v Ostravě zranění zad a horní končetiny u devatenáctileté ženy po nárazu vozidla do svodidel. Po prvotním ošetření byla posádkou ZZS předána do další péče v ostravské Městské nemocnici,”uvedl Humpl závěrem.

Foto: ZZS MSK