MSK (FOTO) | Na jedenácti výjezdových základnách ZZS MSK  proběhl Den otevřených dveří. Své prostory již třetí rok po sobě pro veřejnost mimořádně zpřístupnili záchranáři v Bruntále, Krnově, Frýdku-Místku, Třinci, Karviné, Novém Jičíně, Opavě, Hlučíně, Vítkově a dvou stanovištích v Ostravě. Základny otevřeli pondělí 27. května 2019.

Během dopoledních hodin byly prostory v obležení především školáků, kteří za záchranáři dorazili i se svými učiteli z řady škol – mateřských, základních, i středních. V průběhu odpoledne do výjezdových základen proudili spíše dospělí a celé rodiny. Pro návštěvníky bylo připraveno vždy několik stanovišť, na kterých se jim věnovali záchranáři.

 

Zájemcům předváděli a učili je správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života, seznamovali je s aplikací Záchranka, výhodami využití národní tísňové linky 155. Prohlédnout si bylo možno záchranářská vozidla i jejich vybavení, shlédnout prezentaci o činnosti ZZS a vyzkoušet si některé pomůcky, s nimiž profesionální záchranáři pracují.

 

Každým z jedenácti zpřístupněných stanovišť prošlo během pondělí několik stovek osob. Nejvíce zájemců, přes šest set, navštívilo bruntálskou základnu. Dne otevřených dveří se v Moravskoslezském kraji zúčastnilo celkem 3 200 návštěvníků.

   

Zdroj: ZZS MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.