OPAVSKO | Posádky ZZS MSK trénovaly zásah u nehody dvou malých dopravních letadel. Cvičení složek IZS proběhlo včera, v úterý 28. května, v areálu letiště Zábřeh. Cílem taktického cvičení bylo ověřit postupy při plnění typových činností, stejně jako organizaci práce na místě zásahu, vzájemnou spolupráci záchranářů, hasičů a policistů, jakož i třídění velkého počtu zraněných a jejich ošetření. Součástí simulovaných činností bylo rovněž poskytování první psychické pomoci účastníkům hromadného neštěstí. 

Foto: ZZS MSK

Přednemocniční neodkladnou péči v podmínkách mimořádné události trénovaly tři týmy zdravotnické záchranné služby. Na letišti pracovalo šest záchranářů a také dvě zdravotnické interventky. Jejich úkolem bylo zorganizovat třídění a následné ošetření u šestnácti zraněných a čtyřech zemřelých účastníků havárie, stejně jako u několika osob se známkami silné akutní stresové reakce.     

Taktická cvičení složek integrovaného záchranného cvičení probíhají napříč krajem pravidelně a přispívají k připravenosti na profesionální zvládnutí skutečných mimořádných událostí.   

Zdroj: Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK