KRNOVSKO | V průběhu letošního roku skončila nebo skončí platnost více než 620 tisíc řidičských průkazů, ale vyměněno jich je zatím jen 514 tisíc. Přestože do 31. prosince již nezbývá mnoho času, necelá třetina řidičů si pro nový doklad ještě nepřišla. Pět set z nich má trvalé bydliště na Krnovsku.

Foto: Ministerstvo dopravy

„K 31. říjnu odbor dopravy a silničního hospodářství evidoval 511 řidičských průkazů, které je nutné do konce roku 2018 vyměnit,“ uvádí vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Roman Mondek s tím, že výměnu řidičského průkazu je od července možné provést na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností.

O výměnu dokladu lze požádat tři měsíce před skončením platnosti stávajícího řidičského průkazu. Na úřad je nutné donést platný doklad totožnosti a stávající řidičský průkaz. Při podání žádosti již žadatel nepředkládá papírovou fotografii, úředníci pořídí digitální. Výměnu dokladu je možné provést i zpětně a rovněž v takovém případě je výměna ve standardní lhůtě zdarma. Pokud řidič využije vydání v expresním termínu do pěti pracovních dnů, bude ho výměna stát 700 korun.

V případě, že lidé nezažádají o nový doklad ve standardní lhůtě a usednou za volant s propadlým řidičským průkazem, riskují pokutu na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.