OPPAVA | Opavská kulturní organizace (OKO) připravila ve spolupráci s opavskými skauty a Hvozdnickým expresem na první zářijovou sobotu (4. 9.) zábavné putování s doprovodným programem, které startuje na opavském východním nádraží v 11:47 hodin.

Foto: ilustrační – Pixabay

Jízdu výletním vlakem z Opavy do Svobodných Heřmanic cestujícím zpříjemní členové opavské skautské kapely, v cílové zastávce je pak pro účastníky výletu připraven program pro děti i dospělé.

„Historický autobus doveze zájemce z nádraží do centra Svobodných Heřmanic, kde mohou v 11:00 hodin a 15:00 hodin navštívit komentované prohlídky kostela Nejsvětější Trojice, v němž se rovněž nachází unikátní zvon z opavského kostela svatého Václava, jenž je nyní součástí Domu umění. Návštěvníky chrámem provede kronikář obce Denis Lampa,“ prozrazuje Ivana Maloušková, kurátorka expozice Cesta města OKO.

Na nádraží budou připraveny drobné doprovodné aktivity a také infostánek OKO. Zájemci mohou navštívit okolí Svobodných Heřmanic s proslulým zatopeným lomem Šífr nebo pozůstatky po těžbě břidlice v nedalekých Jakartovicích. 

Cena jízdenky, která se kupuje přímo ve vlaku, činí 30 korun pro dospělého a 7 korun pro dítě. Jízdné v historickém autobuse je dobrovolné.

 

V případě nepřízně počasí se program ruší.

Zdroj: OKO