BRUNTÁL | Návštěvníci bruntálského Wellness centra by mohli v blízkém budoucnu, kromě připravovaného saunového světa, využívat také výukový bazén. Jde o další novinku, kterou město Bruntál připravuje v rámci rozšíření místní nabídky sportovního a rekreačního vyžití.

Foto: MěÚ Bruntál

Zatímco v případě plánovaného saunového světa se připravuje dokumentace pro stavební povolení, pracuje se už i na studii výukového bazénu. Ten by měl přiléhat k stávajícímu plaveckému bazénu směrem k Dukelské ulici. „Vznikne zde vodní plocha, s proměnlivou klesající hloubkou. Výukový bazén bude vhodným přechodem mezi brouzdalištěm a bazénem s vodními atrakcemi,“ řekl Michal Kafura z Odboru správy majetku, investic a dotací z Městského úřadu v Bruntále.

Nový bazén bude sloužit především k výuce místních škol a školek. Mimo lekce plavání bude sloužit i veřejnosti. I zde se počítá s vodními atrakcemi jako jsou chrliče, skluzavka a další relaxační prvky.

Studie také počítá s navýšením kapacity šaten. Pro návštěvníky výukového bazénu bude vybudováno zázemí v přízemí stávající budovy, které zároveň poslouží v případě naplněné kapacity stávajících šaten.

„Z exteriéru bude přístavba vhodně zakomponována do stávajícího prostředí a bude působit jako jeho běžná součást,“ doplnil Michal Kafura. Autorem studie přístavby výukového bazénu je architekt Milan Dvořák ze společnosti Atelier DHP s.r.o.

Město Bruntál se snaží nabídku služeb Wellness centra stále rozšiřovat. Jedním z kroků je přístavba saunového světa, na jejíž přípravě se nyní pracuje. Pokud nové zastupitelstvo města Bruntálu záměr podpoří, mohla by být jeho výstavba zahájena už příští rok.

Zdroj: MěÚ Bruntál