TŘEMEŠNÁ | Sváteční neděle s datem  28. říjen byla v obci Třemešná věnována prezentaci rukodělných výtvorů občanů obce. Na prostou zprávu o konání výstavy reagovalo několik občanů s prvotním zájmem o pomoc při organizování této zajímavé společenské akce.

Foto: Rostislav Kocián

„A protože se jednalo o občany, kteří sami něco vytváří, podařilo se je přesvědčit, aby v první řadě prezentovali své výtvory. Prostor galerie komunitního informačního centra poskytl to správné prostředí k vyniknutí tvořivé volnočasové činnosti. I přes celodenní deštivé počasí navštívili první návštěvníci tuto výstavu již v 9 hodin a poslední odcházeli před 16 hodinou. Některé vystavené předměty si návštěvníci mohli z výstavy odnést,“ sdělil starosta Třemešné Rostislav Kocián.

„Ty cenné, k nímž má vystavovatel silný citový vztah, nebylo možno získat ani při smlouvání. A to je dobře. Můžeme se na jejich další prezentaci těšit zase příště. Rádi bychom tuto akci každoročně opakovali. Věříme, že řada dalších obyvatel naší obce se na obecní úřad s žádostí o svou prezentaci tvořivosti přihlásí příště. Vždyť osobní zájem je prvotním předpokladem k tomu, že tato společenská aktivita bude mít potenciál možného růstu,“ sdělil závěrem Kocián.

Foto: Rostislav Kocián

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfka zpravodajství.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.