TŘEMEŠNÁ | Hlídání a kradení májky bývalo mezi vesnicemi otázkou prestiže. Pokud někdo uřízl špičku májky, mohl pak za ni chtít výkupné. Dnes už o žádné výkupné nejde, není to nic jiného než vandalství. A může to dospět k tomu, že tato krásná tradice zanikne úplně, protože nikdo nebude chtít pokračovat.

Foto: Rostislav Kocián

„Abychom v současné Covidové situaci nepřerušili tradiční zvyky, mezi které patří ve většině obcí stavění máje, sešli se jedinci z naší obce při sobotním dopoledni a dodržení aktuálně platných protiepidemiologických opatření u hasičské zbojnice, kde s velkým osobním nasazením postavili bez pomocí techniky májku. Měli jsme s toho dobrý pocit. Bylo slunečné dopoledne, a majka u hasičské zbojnice stála,” řekl Rostislav Kocián, starosta Třemešné.

„Nedělní dopoledne nám však přineslo zvednuté obočí provázené nelichotivými slovy. Ne na nedělní počasí, ale na tupost, bezohlednost, přízemnost a ubohost jedinců, kteří májku ani ne do 24 hodin po postavení “podřezali”. Pokud si někdo neumí vážit a brát ohled na práci druhých, tak je obyčejný vandal,” řekl závěrem starosta.

Foto: Rostislav Kocián

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.