VRBNO POD PRADĚDEM | V souvislosti s těžbou stromů zasažených kůrovcovou kalamitou se turistům a místním nedoporučuje výprava na Vyhlídku Praděd. Ta je v současnosti nebezpečná a pro děti nebo seniory doslova neschůdná. Riziko nesou i pokračující těžební práce. Na trase leží pokácené kmeny, které budou těžaři teprve připravovat k odvozu. Využijte jiné turistické cíle v okolí.

Foto: Lenka Bednaříková

Snímky pořízené Lenkou Bednaříkovou, která vede Informační centrum Impuls ve Vrbně pod Pradědem i v Karlově Studánce a je současně předsedkyní městské komise pro rozvoj cestovního ruchu, ukazují současný stav trasy. Ta bývala oblíbeným turistickým cílem a skýtala hodně možností poznání, když jsou tady osazeny také naučné tabule s informacemi a obrazovou dokumentací.

Situací se zabývá také majetkoprávní odbor Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem. Znovu osloví lesáky, také s žádostí o provedení průklestu v cíli trasy, v místě známém jako Vyhlídka Praděd. Stojící dospělý člověk, natož pak dítě nemá šanci odtud dohlédnout na nejvyšší moravskoslezskou horu Praděd (1 492 m n. m.), protože vyhlídku už zakrývají přerostlé zejména listnaté stromy. Pokud by nedošlo k dohodě, ztratí město prakticky jediné místo, odkud se dalo pohlédnout k Pradědu.

V souvislosti s kůrovcovou těžbou řeší přístup na vyhlídku na Fürstenwalde také obec Ludvíkov. Vystoupat tam lze jen s obtížemi, i zde přístup přehrazují stromy.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem