BRUNTÁL | Honza Válek z 9. B. ze základní školy ve Vítkově už se těší z nového herního počítače. Vyhrál jej v kvízu pořádaném v rámci projektu Společně za vizí budoucna. Nyní mohou žáci 8. a 9. tříd soutěžit o iPhone.

Foto: MěÚ Bruntál

Honza Válek do Bruntálu dorazil v úterý 12. ledna, aby si převzal cenu, kterou vyhrál. Z herního počítače s našlapaným výkonem, vychytaným monitorem a grafikou uzpůsobenou pro hraní her, měl velkou radost. „O kampani jsem se dozvěděl od naší paní učitelky. Odpovědět nebylo jednoduché, musel jsem informace dohledávat. Z počítače mám opravdu radost. Už jsem o kvízu řekl kamarádům a spolužákům“ řekl Honza Válek, který se nyní rozhoduje, na kterou střední školu půjde studovat. „Chtěl bych se věnovat informatice, takže uvažuji o Střední průmyslové škole a obchodní akademii tady v Bruntále,“ dodal Honza Válek. Myšlenkou o studiu v Bruntále mladík jistě potěšil nejen starostu města Bruntálu Petra Ryse, který mu cenu předával.

Osmáci a deváťáci ze základní škol v rámci projektu Společně za vizí budoucna soutěží o hodnotné věcné ceny. V lednu bude z odpovědí na kvíz vylosován výherce mobilního telefonu a v únoru se bude soutěžit o herní konzoli.

Pravidla soutěže:

  • být žákem 8. nebo 9. třídy
  • správně odpovědět na 10 otázek kvízu na stránkách http://3strednibruntal.cz/kviz/
  • stát se fanouškem 3strednibruntal na Facebooku i Instagramu
  • na konci kvízu vyplnit kontaktní údaje, nutné pro případ výhry

Společně za vizí budoucna je projekt, jehož cílem je povzbudit zájem o studium na bruntálských středních školách a zamezit odlivu mladých lidí z města a regionu. Jde o spolupráci tří středních škol, města Bruntálu a jedenácti místních firem.

Zdroj: MěÚ Bruntál