KRNOVSKO | Společné opékání špekáčků, teplý čaj i káva nebo drobné odměny budou připraveny pro účastníky tradičního Putování ke studánce, které se letos u příležitosti Světového dne vody uskuteční na Ježníku v neděli 24. března.

Foto: MěÚ Krnov

„Chybět nebudou ani informace o projektech městem připravovaných nebo už realizovaných, jako jsou Živá voda a Řeka ve městě, ale také o budování soustavy tůní či rozvoji pastevního areálu v Chomýži,“ popisuje za organizátory Kristýna Kutálková, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21, které se na přípravě oblíbené akce podílí společně s MIKS Krnov, OKČT Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Lesní školkou Vlčí doupě a Senior Pointem Krnov. „Vůbec poprvé se na přípravě budou podílet také děti z žákovského parlamentu při ZŠ Dvořákův okruh,“ dodává.

Sraz účastníků je jako vždy na točně u bývalého sanatoria (lze využít pravidelnou linku číslo 802, která z autobusového nádraží vyjíždí v 8.27 hodin), odkud se vydají v čase od 8.45 do 10.00 hodin na trasu dlouhou tři kilometry. Ta bude značená barevnými fáborky a provede je Ježnickými lesy kolem studánky k Ježečkovu paloučku, kde na ně budou čekat organizátoři do 13.00 hodin. „Na trase bude připraveno několik zastavení s drobnými úkoly a v cíli pak odměna, teplé nápoje i ohniště. Špekáčky si však musí účastníci přinést své. Dále rovněž doporučujeme oblečení i obuv dle počasí, spíše teplejší a do mokra. Za nepříznivého počasí se akce nekoná, v tom případě budeme informovat na Facebooku,“ doplňuje Kristýna Kutálková.

22. březen jako Světový den vody určila Organizace spojených národů v roce 1993. Důvodem byla skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo k ní nemá vůbec žádný přístup. Každoročně se proto koná celá řada akcí, jejichž cílem je zviditelnění nejrůznějších témat souvisejících nejen s vodou, ale také s problémy týkajícími se znečištění jejích zdrojů nebo neblahých důsledků klimatických změn.

Zdroj: MěÚ Krnov