KRNOV | Oblíbená procházka, konaná u příležitosti Světového dne vody, se letos uskuteční v sobotu 25. března. Účastníci již tradičně vyrazí na trasu dlouhou necelé tři kilometry od parkoviště a točny autobusu u bývalého sanatoria. Čekat je bude řada zastavení s plněním nejrůznějších úkolů tematicky zaměřených na přírodu a její ochranu.

Foto: Plakát

„Trasa označená barevnými fáborky povede přes Jelení studánku a končit bude na Ježečkově paloučku, kde se účastníci mohou těšit na drobné odměny, další zábavná stanoviště nebo teplý čaj a oheň na opékání vlastních špekáčků,“ popisuje za organizátory Kristýna Kutálková, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21, které se na přípravě oblíbené akce podílí společně s Městským informačním a kulturním střediskem Krnov – Střediskem ekologické výchovy, Klubem českých turistů Krnov, skautským oddílem K3, SPgŠ a SZŠ Krnov, lesní školkou Vlčí doupě, Senior Pointem a nově se Společenstvím Severských pánů.

Účastníci se na trať mohou vydat od 8.45 do 10.00 hodin, konec akce je naplánován na 13.00 hodin. Využít mohou pravidelnou linku číslo 802, která z autobusového nádraží vyjíždí v 8.27 hodin. „Případné aktuální informace týkající se této akce, která se v případě nepříznivého počasí nekoná, budou zveřejněny na webu a facebooku města,“ dodává Kristýna Kutálková.

22. březen jako Světový den vody určila Organizace spojených národů v roce 1993. Důvodem byla skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo k ní nemá vůbec žádný přístup. Každoročně se proto koná celá řada akcí, jejichž cílem je zviditelnění nejrůznějších témat souvisejících nejen s vodou, ale také s problémy týkajících se znečištění jejích zdrojů nebo neblahých důsledků klimatických změn.

Zdroj: MěÚ Bruntál