BRUNTÁL | Využili jsme posledních chvilek tohoto roku k tomu, abychom dětem připomněli vánoční zvyky a tradice. Oddělení paní vychovatelky Kudličkové, Motalové a Hlistové se vydala na vánoční procházku městem, které je v tomto vánočním čase přece jen jiné než jindy.

Foto: Dagmar Kudličková

Vánoční výzdoba v nás probouzela vánoční náladu. Obdivovali jsme s dětmi majestátní vánoční stromeček, zastavili jsme se v informačním centru, kde jsme získali nové informace o městě Bruntálu. V provizorní zvoničce jsme se snažili zvonečkem přivolat splnění svých tajných přání.

Největším zážitkem byla pro nás prohlídka kostela, hlavně betlému. Pro některé děti to bylo vůbec poprvé. Jejich nadšení nebralo konce, zvlášť když nám byl celý betlém rozsvícen v celé své kráse. Opravdu zážitek. Vánoční atmosféra se nesla kolem nás.

Po zbytek odpoledne jsme si s dětmi povídali o Vánocích a zvycích, které je provázejí. Snad aspoň na chvíli se nám podařilo vykouzlit vánoční sen. Prožít nezapomenutelný den s novými zážitky. Teď už nezbývá nic jiného, než čekat na ten opravdový vánoční zázrak.

Autor: Dagmar Kudličková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10