VRBNO POD PRADĚDEM | Závody dětských rybářů zvané Zlatá udice uspořádala v sobotu 3. června vrbenská Místní organizace Českého rybářského svazu. Klání rybářského dorostu probíhalo na vrbenských rybnících a zúčastnilo se jej 27 dětí ve věku 6 až 15 let z Vrbna, Javorníku, Rýmařova a Zlatých Hor.

 

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Místa, odkud budou lovit, si závodníci vylosovali. Chytali tak zvaně na přívlač a na plovanou, a to pouze na jeden prut, závod pak probíhal na dvě kola. Kritériem pro hodnocení není počet ulovených ryb, ale jejich celková délka. „Každá ulovená ryba se změří, délky se sečtou a každý centimetr pak znamená jeden bod,“ vysvětlila vedoucí závodů Monika Tkačíková.

Celkovým vítězem letošní Zlaté udice se stal Patrik Vanko z Javorníku, na druhém místě skončil Matyáš Haník z Rýmařova, třetí místo obsadil Šimon Fedora z Javorníku.

Zahájení závodu se zúčastnilo i vedení města. Starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec a místostarostka Iveta Pešatová přinesli dětem sladkosti a drobné upomínkové předměty „Vážíme si přístupu vedení města k těmto závodům a děkujeme městu za podporu, kterou nám každoročně poskytuje,“ řekla vedoucí závodu Monika Tkačíková.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem