VRBNO POD PRADĚDEM | Partnerství Města Vrbna pod Pradědem a polského Glogówku nabízí obyvatelům obou měst možnosti vzájemného seznamování a poznávání. Příležitosti se chopili i ve vrbenském Domově pro seniory (DPS), kteří k návštěvě pozvali seniory z denního stacionáře v Glogówku.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Spolu s patnácti polskými seniory přijeli v úterý 16. května do Vrbna i tři pečovatelky a také představitelé města Glogówku. V jídelně vrbenského domova je už čekali tamní obyvatelé s malým občerstvením a drobnými dárky.

„Chtěli bychom ukázat našim seniorům, jak se žije kousek za našimi hranicemi, jak žijí senioři v Polsku a vám dnes chceme ukázat, jak se žije u nás,“ přivítala polské hosty ředitelka DPS Simona Adamová. Spolu s ní přišel pozdravit polskou výpravu i starosta města Petr Kopínec.

„Chtěli bychom vám průběžně představit, jak slavíme různé tradiční svátky, co nám chutná, ukázat tradiční českou kuchyni a jak trávíme volný čas. Doufám, že pro vás bude dnešek zde příjemně strávený a že se budete s námi chtít setkávat pravidelně. Děkuji, že jste přijeli,“ dodala ředitelka Simona Adamová.

Za polské hosty poděkoval za přijetí starosta Glogówku Piotr Bujak, který vrbenské pozval, ať se na oplátku vypraví do Polska. Termín návštěvy se již domlouvá.

Polští hosté přijeli dobře naladěni, vytáhli harmoniku a ukázali, že výborně znají české písničky. Po seznámení pak vrbenští i glogówští senioři vyrazili na výlet do Karlovy Studánky. Poláci byli z procházky lázeňskou obcí nadšeni, obdivovali vodopád, ochutnali minerálku v pitném pavilonu a poseděli v Letních lázních. Odjížděli zpět do Glogówku s tím, že další setkání proběhne u nich v Polsku.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem