VRBNO POD PRADĚDEM | Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje bezúplatně převedl majetek do vlastnictví Města Vrbna pod Pradědem. Dne 6. června 2024, na centrální hasičské stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bruntále, proběhlo slavnostní předání velkokapacitní cisterny označení CAS 30 T815-7.

Foto: JSDH a SDH Vrbno pod Pradědem

Klíče od vozidla předal ředitel ÚO Bruntál plk. Ing. Jiří Patrovský do rukou starosty města Petra Kopince a velitele jednotky hasičů npor. Bc. Ondřeje Chalupy.

Jedná se o cisternu na podvozku Tatra 815 v modelové řadě 7. Vozidlo pojme 9000 litrů vody a 540 litrů pěnidla. V současné době bude probíhat intenzivní školení a seznámení s vozidlem včetně kondičních jízd. Poté bude “sedmička” ihned zařazena do pohotovosti. Podmínka bezúplatného převodu nové cisterny byla, aby současná velkokapacitní cisterna CAS 32 T815 byla přesunuta další dobrovolné jednotce. Tímto krokem hasičský sbor ve Vrbně modernizuje svojí techniku požární ochrany a zvyšuje bezpečnost města a okolí.

Zdroj: JSDH a SDH Vrbno pod Pradědem