VRBNO POD PRADĚDEM | Ve vrbenské městské knihovně bylo 43 prvňáčků z místní školy slavnostně pasováno na rytíře Řádu čtenářského. Pro děti to byla velká a radostná událost.

Foto: Městská knihovna Vrbno pod Pradědem

Aby mohly být pasovány, musely prokázat své čtenářské schopnosti, uhodnout hádanku a společně porazit Písmenkožrouta, který se snažil jejich pasování zabránit. Na čtenáře je pak pasovala samotná Královna čtenářů, kterou opět ztvárnila místostarostka Iveta Pešatová. Děti pak svůj vstup mezi čtenáře potvrdily vlastnoručním podpisem.

Tuto slavnostní ceremonii pořádá knihovna každoročně.

„Děláme to proto, abychom podpořili čtení u dětí. Podpora čtenářství je nezastupitelná a děti se zároveň seznámí s naší knihovnou,“ uvedla ředitelka knihovny Helena Rybárová.

„Jsme rádi, že knihovna podporuje malé čtenáře, kteří možná přitáhnou ke čtení i své rodiče. Čtení podporuje představivost a rozvíjí fantazii dítěte, to nelze ničím nahradit,“ doplnila místostarostka Iveta Pešatová.

Noví čtenáři si kromě zážitků odnesli pasovací glejt vytvořený ilustrátorkou Ivetou Autratovou, knížku pro prvňáčky, vzdělávací atlas a balíček drobných pamlsků.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem